Sme hudobné vydavateľstvo VIDEOROHAĽ. Prečo tento názov? Nuž tvorba VIDEA spolu s audiom je našou hlavnou podnikateľskou činnosťou a naša rodina nesie priezvisko ROHAĽ. Spojili sme tieto dve slová a takto vznikol názov VIDEOROHAĽ. Anna je šefkou a je hybnou ekonomickou a organizačnou silo vo firme, Vladimír je hudobník, skladateľ   a kameraman v jednej osobe.

Začínali sme ešte v apríli 1989 (v socialistických časoch) kamerovaním svadieb a osláv. V roku 1990 sme rozšírili podnikanie o hudobné vydavateľstvo, ktoré sa zameriavalo na nahrávanie ľudových piesní v regionálnych nárečiach Slovenska (šarišské, zemplínske, spišské, rusínske, gorálske a iné) a zároveň sme začali s výrobou reklamných spotov     a ich vysielaním vo vestibule železničnej a autobusovej stanice v Bardejove, kde sme mali v prvopočiatkoch sídlo firmy. Naše hudobné vydavateľstvo dodávalo na trh nespočetné množstvo hudobných titulov spočiatku na magnetofónových kazetách, neskôr na kompaktných diskoch.

Aj keď nám v Slovenskom rozhlase spočiatku odmietali hrať naše ľudovky, ktoré jednotlivé kapely nahrávali s elektronickými nástrojmi a s využitím novodobých štýlov, predajnosť jednotlivých titulov lámala rekordy.

S príchodom modernej technológie sa pre štúdia otvorili nové možnosti. Bežné svadobné kapely a ľudové hudby sa potrebujú naďalej prezentovať čo najširšiemu publiku.      Od každej kvalitnej prezentácie (reklamy) totiž závisia ich ďalšie hudobné produkcie a ich prežitie v konkurenčnom prostredí. Zlepšila sa naša spolupráca s rádiami a naše nahrávky sa bežne hrávajú v éteri slovenských rádií. Začali sme naplno využívať výmoženosti internetu. Na všetkých sociálnych sieťach máme možností šírenia informácií      a propagácie hudobných telies, ktoré s nami spolupracujú.

Nájdete nás v Bardejovskej Novej Vsi, Potočná 18. Štúdio je zriadené v samostatne stojacom rodinnom dome s dvorom a záhradou. Priamo pri štúdiu je zabezpečené bezplatné parkovisko. Nahrávacia miestnosť a réžia sú akusticky vyvážené. K dispozícii je vybavená kuchyňa a obývacia izba s možnosťou ubytovania pre štyri osoby. Stravovacie zariadenie a obchod s potravinami je vzdialené cca 300 metrov od štúdia. Štúdio je vybavené digitálnou technikou.