120. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Fortuna 1+2

V našom hudobnom vydavateľstve vyšlo niekoľko naozaj vydarených magnetofónových kaziet, medzi, ktoré patrí nepochybne aj hudobná skupina FORTUNA.  MC Fortuna 1 a Fortuna 2 boli naozaj vydarené , preto obsah týchto MC nájdete na CD Fortuna 1+2.

Stano Bartko, Janko Bryndza, Marián Dunčák a Dušan Pipas tvoria štvoricu vynikajúcich muzikantov. Kazeta Hudba už ma co pic už nieje v predaji, ale na CD Fortuna 1+2 si tieto piesne môžete

121. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je A v Našim Labirci.

A v našim Labirci je názov hudobného diela, ktoré vyšlo v hudobnom štúdiu VIDEOROHAL, a ktoré naspievala ženská folklórna skupina Labirčanka pod vedením Pavliny Gregovej.  Na akordeóne ich doprevádzal Michal Dobda.

122. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Topľansky parobek 6.

Spevák, hudobný zabávač, ktorý hrá na husliach, harmonike, saxofóne a gitare, rodák zo Železníka to je Andrej Majer, ktorý vydáva svoj šiesty hudobný nosič, tentokrát CD. Hosia na tomto CD Stanislav Baláž a Hanka Servická.

123. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Bartošovce valal….

FS Bartošovčan, ktorá pracuje pri obecnom úrade v Bartošovciach vydalo v hudobnom vydavateľstve  VIDEOROHAĽ CD pod názvom Bartošovce valal…. Na tomto CD mužskú a ženskú spevýcku skupinu doprevádza ĽH Šarišan.

 

124. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Prsteň.

Autorské rómske piesne na CD, ktoré vyšlo v našom hudobnom vydavateľstve pod názvom Prsteň nahrali a naspievali Emil Sivák – gitara, Lukáš Sivák – basová gitara, Tomáš Miko – Klávesy a Jaro Miko, ktorý je zároveň aj autorom spomínaných piesni.

125. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Junior 2.

Prvé tóny hudobnej skupiny JUNIOR začali znieť už v roku 1995. Začiatky boli pre nás veľmi náročné. Keďže sme boli najmladšou skupinou v okolí, zhodli sme sa aj na názve skupiny, pod ktorým nás poznáte dodnes. O necelý rok sme sa ocitli po prvý krát na javiskách, kde sme odohrali naše prvé ľudové zábavy a svadby, to sú vyznania mladej skupiny JUNIOR, ktorá nezaspala na vavrínoch a v roku 2006 nahrala  svoj druhý nosič  , ktorý  vyšiel na MC aj CD v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.

MC Junior 1 + CD Junior 2 sa môžete vypočuť na CD Junior 1+2

126. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Kollárovci 2.

Bratia Kollárovci úspešne pôsobia už od roku 1997. Svojim goralským temperamentom si získavajú priazeň u mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň.

V hudobnom vydavateľstve Videorohaľ vydali  svoje druhé CD pod názvom  Keď chlapci hrajú.

127. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Miro Soták.

128. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je JožkoJožka.

129. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Kollárovci 1.

Bratia Kollárovci úspešne pôsobia už od roku 1997. Svojim goralským temperamentom si získavajú priazeň u mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň.

V hudobnom vydavateľstve Videorohaľ vydali aj svoje prvé CD pod názvom Z Kolačkova parobci.

130. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Bystrianka.

V roku 2006 ĽH Bystrianka hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ vydala svoje druhé CD pod názvom Z každého rožku trošku… Formovanie ĽH Bystrianka začalo v r. 1990, keď sa rozhodli muzikanti rôznych súborov založiť vlastnú ľudovú hudbu. Názov Bystrianka je odvodený od horskej riavy, riečky – bystriny, ktorý symbolizuje čistotu, krásu, ale aj dravosť a temperament, prepojenie rýdzeho slovenského ľudového hudobného prejavu s krásou našej prírody. Znázorňuje to aj logo ľudovej hudby.

131. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Bratia Jendrichovskí 1.

131.  Muzika Bratia Jendrichovskí vznikla v roku 1998 a pochádza  z Novej Ľubovne, goralskej obce na hornom Spiši.                                                       primáš – husle – Ľudovít Jendrichovský
husle – Stanislav Jendrichovský
viola/kontry/ – Peter Jendrichovský
akordeón – Ján Andrejka
kontrabas – Daniel Jendrichovský

V hudobnom vydavateľstve vydali  dve CD s názvom Cija to džefcina (2007) a Idže voda popši vodže (2010).

132. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Ton z Medzilaboriec 1+2.

Skupina Ton z Medzilaboriec, ako naznačuje aj  jej názov pôsobí v Medzilaborciach. V hudobnom vydavateľstva VIDEOROHAĽ vydala dve MC, ktoré neskôr vyšli na spolu na jednom CD. Prezentuje nám rusínske a ukrajinské piesne. Michal Belej – saxofón a spev, Marek Gonoš – bicie a spev, Rasťo Šepták – gitara a spev, Marián Dobda klávesy a spev, Edo Hirka – saxofón a spev.

133. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Kappa výber.

Hudobná skupina Kappa /neskôr GAMMA/ nahrala v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ svoju debutovú kazetu pod názvom Kec ja išol od Vranova, druhou kazetou bolo A pre koho, jak pre tebe.

Neskôr sme v našom vydavateľstve vydali CD Kappa 1+2

 

134. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Marianna Železná.

Mamko moja, mamko ľuba je názov CD, ktoré Marianna Železná vydala vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ. Už od detstva sa venovala spevu a že poctivo pracovala na sebe svedčia jej úspechy na vystúpeniach a súťažiach.

135. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Problem 1+2.

Štvorica mladých muzikantov – Ján Šemicer, Ľuboš Hankovský , Martina Hankovská a Maťo Haluška – vydala v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ svoju prvú aj druhú magnetofónový kazetu, preto sme sa v hud. vydavateľstve VIDEOROHAĽ rozhodli vydať CD, kde budú piesne z prvého aj druhého albumu.

 

136. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Hrušovske hudaci 4.

137. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Lelija 2.

138. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Zamiškovci.

Zamiškovci ĽH z Kolačkova vznikla v roku 1998. Zakladateľom a vedúcim tohto zoskupenia je Pavol Zamiška, ktorý je zároveň primášom. Na tomto 3. CD sa nám predstavuje svojimi 11. piesňami, kde sa mieša klasická ľudovka s folkovými prvkami, prispieva aj súhra a sila našich hlasov.  CD vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.

139. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Dual relax.

Trojica šikovných muzikantov – Matúš Varga, Martina Kanaloš a a PaedDr. Jozef Berežňák vydali v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ svoje prvé CD, na ktorom si môžeme vypočuť viac ako 25 piesni.

140. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Junior 3.

Hudobná skupina JUNIOR vznikla v roku 1995.  Boli najmladšou skupinou v okolí, z toho aj názov JUNIOR.  V roku 2004 nahrala  prvú  MC, a v roku 2006 nahrala svoj druhý nosič, do tretice v roku 2007,  v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ vydali svoje tretie CD.

141. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Junior z Kamienky 1+2.

Prvé tóny hudobnej skupiny JUNIOR začali znieť už v roku 1995. Začiatky boli pre nás veľmi náročné. Keďže sme boli najmladšou skupinou v okolí, zhodli sme sa aj na názve skupiny, pod ktorým nás poznáte dodnes. V roku 2004 nahrala  prvú  MC, a v roku 2006 nahrala svoj druhý nosič. Obidva tituly vyšli v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.

Tentokrát hudobné vydavateľstvo VIDEOROHAĽ  ponúka CD Junior 1+2.

142. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Zelená bučina.

Eugénia Kosťová a Miloš Stronček nahrali a naspievali v hudobnom štúdiu VIDEOROHAĽ v Bardejovskej Novej Vsi 13 piesni na ľudovú nôtu, aj keď texty a hudbu napísal Ladislav Macko.  Hudobné aranžmany preipranili Miloš Stronček a Jozef /Bobo/ Bartko.

CD vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ pod názvom Pod názvom Ponyže Svydnyka.

143. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Pohoda.

Hudobná skupina POHODA sa nám predstavuje 23. piesňami na CD, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ pod názvom Dobrý večar.

144. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Excellent.

V roku 2008 hudobné vydavateľstvo VIDEOROHAĽ vydalo CD  hudobnej skupiny Excellent  pod názvom Krásny čas. Na tomto CD nájdete 16 piesni + 2 videoklipy pre PC, ktoré si môžete pozrieť aj na youtube VIDEOROHAL.

145. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Gamma.

„Co to špivac, kec jest komu…“ to sú slova hudobnej skupiny GAMMA /bývala Kappa/, ktorej už tretie CD vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.

CD už nieje v predaji, tak si aspoň vypočujte niekoľo piesni z tohto albumu.

146. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Kollárovci 3.

Desiate výročie založenia ĽH Kollárovci oslávili Kollárovci vydaním tretieho nosiča v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.Snažili sa tu odkryť temperantného ducha slovenskej ľudovej piesne.V tomto albume

147. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Fortuna 4.

148. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Lívia Vansačová.

Na CD Lívie Vansačovej, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ, sú zaradené piesne zo Spiša, piesne zo Šariša, piesne z Poráča, piesne z Plavnice, piesne zo Zemplína, dokonca aj rusínske, svadobné.  Spev Lívie Vansačovej a jej hostí doprevádza  hudba FS ZEMPLÍN.

149. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Avanti.

Hudobná skupina Avanti vznikla v roku 1997. Dnes ju tvoria štyria účikujúci členovia: Danka Boguská, Jaroslav Gambaľ, Tomáš Sobek a Milan Šutor. Počas jej dlhoročného pôsobenia sa táto formácia prezentovala na mnohých spoločenských podujatiach, predovšetkým na východnom Slovensku. Na tomto CD, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ, sú zaznamenané nahrávky ľudových piesni z východného Slovenska v podaní hudobnej skupiny Avanti.

150. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Šačanka.

Ľudová hudba Šačanka – jej ženská spevácka skupina – bola založená v novembri 1983. V roku 2008 pri  príležisti 25. výročia vzniku naspievala 40 členná ženská spevácka skupina  svoje prvé a jubilejné CD pod názvom Tak špiva Šačanka, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.

151. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Sestry Uhlárové.

Sestry Uhlárové – Marta Glovňová, Anna Rotová a Mária Sekaráková / rodné priezvisko sestier je Uhlárová/, sú výraznámi nositeľkami folklórnych tradícii už zaniknutej rusínskej obce Blažov. V novej podtatranskej obci Žakovce v sestrách dozrieval cit pre svoju pieseň, zdedenú hlavne od svojej mamky Anny.

V hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ vyšlo ich prvé CD, na ktorom ich spev doprevádza ĽH Ondreja Kandráča.

152. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Prospekt 4.

153. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Signal 2.

154. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Magura.

Predstavujeme Vám reprezentačné CD folklórneho súboru Magura z Kežmarku pod názvom Tatry nase, Tatry“, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ. Nájdete na ňom goralské piesne a melódie, ktoré sprevádzali Maguru počas celej jej histórie. Započúvajte sa teda do piesní zo všetkých strán Tatier, veď preto  ich zahrali a zaspievali, aby  seba i Vás troškou starodávnych krás potešili, dušu pookriali, srdce rozohriali…

155 titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Amerika, žem veľika….

Kto by nepoznal Paľa Antuša zo skupiny Drišľak. Na tomto CD a ešte ďalších prdstavuje ako SamPaly. Má rád hudbu a obzvlášť ľudové piesne. Baví ho to až tak, že pripravi toto CD, kde účinkuje ako spevák, muzikant a producent.V hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ vydal svoje druhé CD, na ktorom učinkuje spolu so svojou priateľkou Lenkou.

156. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je TONIC výber.

A je to tu! Hudobná skupina TONIC nahrala a naspievala 5 úspešných MC, keďže magnetofónové kazety už nie sú v predaji vydali sme v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ výberové CD. Počas počúvania nás sprevádzajú samé rezké piesne čardáše a polky a asi dva valčíky.

157. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Bartošovčan.

FS Bartošovčan to je ženská a mužská spevácka skupina. Druhé CD – Huča hori…, ktoré vydala v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ  je pokračovaním už vypredaného titulu Bartošovce to valal…Huča hori je zároveň názov prvej pesničky na ich druhom albume. Vedúcim súboru je Jozef Lazúr. Spevácku skupinu doprevádza Ľudová hudba Šarišanˇ.

158. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Carmen.

Hudobná skupina Carmen, ktorá svoje prvé CD nahrala v hudobnom štúdiu VIDEOROHAĽ v Bardejove, hrá rôzne žánre ľudových a moderných skladieb a taktiež sa vie prispôsobiť rôznym generáciam ľudí, či je to na svadbách alebo tanečných zábavách. CD bolo vydané vhudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ Bardejov.

 

159. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Bratia Jendrichovskí 2.

Na podnet priaznivcov vzniká už druhé CD goralskej ľudovej hudby bratov Jendrichovských z Novej Ľubovne, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ v Bardejove. Ako hovoria bratia Jendrichovskí – „Našim poslaním je uchovávať a prezentovať ľudové tradície v ich pôvodnej podobe a šíriť pri tom dobrú náladu a radosť z hudby.

160. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je LEXEL.

Hudobná skupina LEXEL vznikla v roku 1989. Albumom, ktorý vyšiel v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ v Bardejove, chceli, ako sami hovoria, vyjadriť úctu k ľudovej piesni, ktorá sprevádza ľudí od narodenia až po smrť, a v ktorej je obsiahnutý celý život človeka od kolísky až po hrob.

161. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je PROSPEKT 5.

Začiatky hrania hudobnej skupiny PROSPEKT sa tradujú od druhej polovice 80-tých rokov minulého storočia. V roku 2010 vydali v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ svoje piate CD pod názvom EJ, by vas ČERKOŠE, by vas porandalo.

162. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je DOMINO.

Hudobná skupina Domino, pochádzajúca z obce Jakubany – okr. Stará Ľubovňa, ponúka široký rozsah hudobných štýlov od ľudových piesní cez slaďáky, repete, pop až po disco. V roku 2010 vydali v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ svoje prvé CD pod názvom Z Jakubjan jem chlopec.

 

163. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Dual relax 2.

Trojica šikovných muzikantov – Matúš Varga, Martina Kanaloš a a PaedDr. Jozef Berežňák so speváčkou Eugéniou Kosťovou nahrala v hudobnom štúdiu VIDEOROHAĽ v Bardejovskej Novej vsi  svoje druhé CD pod názvom Ket še prejdzem po Švidniku.

164. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Soul 2.

Hudobná skupina Soul sa hudbe venuje už 20 rokov.         V roku 2010 vydali v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ svoje už druhé CD pod názvom Podžme chlopci.

165 titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je ŠARM.

Hudobná skupina Šarm vznikla v roku 2009 . Na tvorbe tohto CD – Mám ja frajiročku, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ  sa podieľali  štyria členovia Ján Rybár – basová gitara a spev, Ľuboš Sobek – klávesy, saxofón a spev, Andrej Šelong – Klávesy, akordeón a spev, Adela Kažimirová – spev.

166. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je PROFIT 2.

Janoviani hadyi, poznaju ich všadyi! To je názov CD, ktoré obsahuje čardáše, čardáše a zasa len čardáše. Skupina Profit nahrala a a naspievala na tomto CD, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ 18 čardášov.

167. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

168. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

169. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Ide Janik na koničku je názov druhého CD hudobnej skupiny, ktorá vyšla v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.Učinkujúci: Ing.Ján Božik, Miroslav Pavlišin, Martin Ragan, Peter Chudík, Žolták Ladislav, Hosť: Klaudia Raganová, Autori piesní: Beťar ja parobok a Keď jem išok z hory je Ing. Božik Ján, Autor piesne: Kurimčansky divčata je Martin Ragan.

170. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Štvorčlenné zoskupenie / Jirko, Michal, Viktor a Miro / od Svidníka nahrali svoje prvé CD v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.  Hosťka Naďa Mulíková spolu s kapelou Free Band naspievala štyri piesne. Ako hlavný spevák sa predstavil Viktor Šmajda. Hudobné aranžmá robil Bobo Bartko na jedenásť piesní, ostatné aranžmá robil Viktor Šmajda. Foto a grafiku na booklet CD navrhli Erika a Rado Zelizňák.

171. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Folklórna spevácka skupina SOSNA vznikla 15. júla 2006. Jej zakladateľkou, akordeónistkou a zároveň vedúcou je Mgr.Miluša Guzanová. V roku 2011 Folklórna spevácka skupina SOSNA oslavuje svoje 5. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti  sa rozhodli vydať svoje prvé a zároveň jubilejné CD, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ. 

172. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Prvé verejné vystúpenie skupiny Medium z Čirča sa uskutočnilo 7.7.2007 v obci Vislanka. Toto CD traja výborní muzikanti, Peter Krompaščík, Miroslav Miko a Lukáš Rábik natočili v hudobnom štúdiu VIDEOROHAĽ V Bardejove, zároveň vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.

173. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Ženská spevácka skupina ŽIVENA z Moldavy nad Bodvou vznikla v roku 1986. Ženy – speváčky  sa snažia uchovávať hlavne ľudové piesne z regiónu ABOV. Hrou na akordeón ich doprevádza už 10rokov Ing. Peter Ďuri Tomko.  Pri jeho hre na akordeón a pod jeho vedením dosahuje ŽIVENA čoraz lepšie výsledky. Jedným z výsledkov je vydanie CD vydané v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ pod názvom …pochvaľeni, suśedky moje…

174. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

FS Minčol z Kyjova /okres Stará Ľubovňa/ prezentuje celkom odlišný folklór, ako je známy z iných regiónov Slovenska.Tanec „Kyjivska dribna“ je zvláštný tým, že sa v tejto podobe vyskytoval iba v obci Kyjov. Jeho melódiu si môžete vypočuť na tomto CD, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ, – pieseň číslo 22.

175. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

176. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Amerika, žem velika…3, do tretice. Na tomto CD, vydanom v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ, účinkuje Paľo Antuš so svojou priateľkou Lenkou a otcom. Nájdeme na ňom 15 piesni.

177. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Hudobná skupina Forte z okolia Bardejova pod vedením Martina Chovanca nahrala svoj prvý album v hudobnom štúdiu VIDEOROHAĽ v Bardejove. Šarišské ľudové piesne zahrali v súčasnej úprave na živo. Pri nahrávaní neboli použité žiadne „fígle“, jednoducho prišli, zahrali a výsledok je na CD, ktoré vyšlo taktiež v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ, že sú Forťáci naozaj dobrí, presvedčite sa sami, ak ich popočúvate či už na živej produkcii, alebo z CD.

178. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ jeKoledy z Blažova.

Koledy, ktoré boli nahraté a vydané v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ v Bardejove Vám ponúkajú sestry Uhlárové s mamkou. Rusínske koledy, koľadky sú vianočné spevy, ktoré spievajú Rusíni . Ich texty oslavujú narodenie Ježiša Krista – Isusa Christa.

179. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je Čemerňanka

Mužsko-ženská folklórna spevácka skupina Čemerňanka z Pustého Čemerného vznikla v roku 2006, veľkou snahou obyvateľov vytvoriť v ich obci vlastné spevácke zoskupenie. Usilujú sa čo najlepšie reprezentovať zemplínsku kultúru spevom prevažne zemplínskych piesní a tiež takzvaných „prekáračiek“, ktoré boli kedysi v našom regióne veľmi obľúbené. Za svoje doterajšie pôsobenie sa im podarilo nahrať už tretie CD, ktoré vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.

180. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

181. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

182. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

183. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

184. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

185. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

186. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

187. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

188. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

189. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

190. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

191. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

192. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Hudobná skupina Carmen, ktorá svoje prvé CD nahrala v hudobnom štúdiu VIDEOROHAĽ v Bardejove, pokračuje z druhým CD, hrá rôzne žánre ľudových a moderných skladieb a taktiež sa vie prispôsobiť viacerým generaciam ľudí, či je to na svadbách alebo tanečných zábavách. CD bolo vydané v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ Bardejov.

 

193. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Krásna hudba svetom sa šíri…, to je album hudobnej skupiny ATLETIC, ktorý vyšiel v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ. Podieľali sa na ňom Ján Knapík, Jozef Krafčík, Vladislav Grega a hostia Ján Andrejka a Kristína Gladišová

194. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Cimbalová hudba PRIMÁŠ je mladá cimbalová hudba, ktorá nahrala a vydala svoje prvé CD v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ v Bardejove, pod názvom Všetci spievajú a tancujú. Na svojom CD svoje umenie predviedli   Dávid Maťaš – akordeón, Marianna Štefaníková – spev, Pavol Marcin – cimbal, Barbara Šalamúnová a Lukáš Jacko – kontrabas.

195. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Hudobná skupina ARMIS z Belej nad Cirochou okres Snina v znikla v roku 1993 a hneď sa orientovala na svadby, plesy, rodinné oslavy…. V roku 2013 v hudobnom štúdiu VIDEOROHAĽ v Bardejove nahrala sveoje prvé CD, ktoré vyšlo rovnako v hud. štúdiu VIDEOROHAĽ v Bardejove.

196. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Autorské piesne Mgr. Jána Šoltesa v podaní Ľudovej hudby Stanislava Baláža z Raslavíc a spevákov Ondrej Kandráč, Štefan Štec, Viktor Ťasko, Ľubomír Šimčík, Ondrej Majer, Matej Sagan, Anton Kontura a Jozef Hrušovský. CD, ktoré preslávilo množstvo výborných spevákov, vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.

197. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Hudobná skupina SAMSON začala svoju činnosť približne v polovici mája 2011. V ich repertoári je obsah skladieb s ľudovou a modernou tématikou, ktoré upravili vo svojom jedinečnom štýle.Výsledkom je aj ich prvé CD pod názvom Skvelá štvorka, nahrali a vydali v hudobnom štúdiu a vydavateľstve VIDEOROHAĽ Vedia zabaviť každú vekovú skupinu ľudí a preto účinkujejú pri rôznych príležitostiach, ako sú: diskozábavy, plesy, veselice, svadby, životné jubileá a rôzne iné príležitosti.

 

198. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

..“ EXOTIK je originálne zoskupenie mladých, talentovaných hudobníkov, ktoré vzniklo 12.09.2010. Kapelu založil Dávid Blicha a Tomáš Kekeľ. Už o tri roky nahrali a vydali svoje prvé CD v hudobnom štúdiu a vydavateľstve VIDEOROHAĽ .Ich cieľom je tvoriť hudbu pre najširší okruh poslucháčov. EXOTIK je značka ktorá tvorí kvalitnú hudbu, temperamentný spev a nezabudnuteľnú atmosféru.

 

199. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Členovia hudobnej skupiny AVALON Jaroslav Kaleta, Radovan Šašala, Jozef Veselovský vydali svoj prvý album v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ v Bardejove. Na tomto CD, ktoré nesie názov Daj, že mi Haničko nahrali a naspievali 13 piesni.

200. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

201. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

V našom hudobnom vydavateľstve sme spolupracovali s naozaj šikovnými hudobníkmi, medzi ktorých patrí nepochybne aj FORTUNA, ktorá v hudobnom štúdiu VIDEOROHAĽ v Bardejove nahrala a vydala vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ svoj piaty nosič – CD.

 

202. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

V hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ vyšlo ďalšie CD, pod názvom Ani vy, ani ja, na ktorom sa prezentujú šikovní muzikanti – LUČANČANI: Marek Malik, Mašlej Jozef, Strončeková Michaela.

203. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Prvé verejné vystúpenie skupiny Medium z Čirča sa uskutočnilo 7.7.2007 v obci Vislanka. Z roka na rok sa chlapci len a len zdokonalovali, o čom svedčí už piate CD nahrané  v hudobnom štúdiu VIDEOROHAĽ v Bardejove, zároveň vyšlo v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ.

204. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Pre súčasnú a budúcu generáciu ľudové tradície uchováva dedinská folklórna skupina PORUBJAN, ktorá v tomto roku oslávi 40-té výročie svojho vzniku.Pri tejto príležitosti DFS vydala v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ svoje prvé CD. Repertoár skupiny je bohatý, obsahuje 15 umelecky spracovaných zvykoslovných pásiem, ktoré verne zobrazujú spôsob života, zvyky a tance.

205. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je

Folklórna skupina Torička z obce  Abrahámovce v okrese Bardejov, svojimi vystúpeniami poteší všetkých ľudí, ktorí majú radi folklór. Poskytujú rôzne folklórne vystúpenia, medzi inými aj čepčenie nevesty.  Spevácka skupina začala svoje pôsobenie v novembri 2008 a 8.2.2009 mali svoje prvé vystúpenie, v septemberi 2013 vydali v hudobnom vydavateľstve VIDEOROHAĽ svoje prvé CD.

205. titulom , ktorý vyšiel vo vydavateľstve VIDEOROHAĽ je