CD Soľanské nevesty – Ej teraz nam ňevesti od prípravy po realizáciu. Fanušikovia folkóru sa majú na čo tešiť.

CD Soľanské nevesty – Ej teraz nam ňevesty je na svete

Soľanské nevesty z obce SOĽ (Vranov nad Topľou) nahrali pre svojich fanúšikov prvé CD. Vybrali tie najkrajšie ľudovky, ktoré zaspievali od srdca a s nadšením. Hudba, ktorá doprevádza Soľanské nevesty, je výnimočná tým, že po prvýkrát v histórií vydavateľstva VIDEOROHAĽ zaznel v ľudovkách aj zvuk ozembuchu.

Pozrite si videozáznam z vydareného krstu CD – Ej teraz nam nevesti

CD Soľanské nevesty – Ej teraz nam ňevesti v predaji

CD je pre folklóristov ozajstná pochúťka. Ženské hlasy sú tipické, bežné ako v iných speváckych skupinách, ale v speve je cítiť oduševnenie a radosť. Popri husliach a akordeóne sa v hudobnej zložke objavuje nový – málo známy nástroj vo folklóre – OZEMBUCH. Ten určuje v piesňach rytmiku a tempo. Tempo nie je stopercentne pravidelné. Predsa je to ľudová pieseň a tak, ako ju cítil hudobník, také je aj tempo. Na CD je starostlivo vybratých 25 zemplínskych a šarišských piesní.

Zoznam členov FS Soľanské nevesty v čase nahrávania – rok 2019. Helena Sabolová, Oľga Imrichová, Božena Mihalčinová, Magda Hajniková, Helena Pavučková, Anna Balberčaková, Anna Bertová, Milka Keblešová, Anna Česľaková, Stanislav Medvec, Miroslav Medvec. Hosť: František Pavúk – husle

FS Soľanské nevesty vznikla v septembri 2016 v obci Soľ. Zameriava sa na prezentáciu ľudových piesní z regiónov Zemplín a Šariš. Začínali ako 11 členná spevácka skupina, z toho dvaja muži. Bratia Stanislav Medvec a MIROSLAV Medvec tvoria hudobný doprovod. Za účinnej podpory Obecného úradu Soľ sa Občianskemu združeniu Soľanské nevesty darí, rozveseľujú starých aj mladých. Ich nadšenie z folklóru je veľké. Pod vedením Anny Česlákovej a za výdatnej hudobnej pomoci Stanislava Medveca skupina nahrala svoje prvé CD.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *